piątek, 20 stycznia 2012

Pamięć i koncentracja - wsparcie za pomocą terapii kinezjologicznej

flickr.com
O wykorzystaniu kinezjologii, jako terapii wspierającej pracę nad poprawą pamięci i koncentracji mówi się już od dawna. Mimo że wokół tej metody pojawiło się sporo kontrowersji, dotyczą one głownie faktu, że terapia wykorzystująca założenia kinezjologii koncentruje się głownie na jednym aspekcie - ruchowym. Podstawowym założeniem tej metody jest nakłonienie pacjenta do wykorzystania swoich własnych mechanizmów rozwojowych w najbardziej naturalny sposób, poprzez stymulację umysłu za pomocą ćwiczeń fizycznych.




Ćwiczenia te mają być nieco inną formą aktywności fizycznej, niż ta, do której jesteśmy przyzwyczajeni na zajęciach typu aerobik czy fitness. Głównym zadaniem ćwiczeń kinezjologicznych jest wprowadzenie organizmu w stan równowagi, wyrobienie w nim nawyków prowadzących do harmonijnego współdziałania całego organizmu. Kinezjologia rozładowuje napięcie ciała, pozwalając lepiej działać naszemu umysłowi. 



Do konkretnych partii naszego mózgu, odpowiadających za rożne elementy naszej psychiki – w tym również za pamięć i naukę – dobrano odpowiednie ćwiczenia, starając się jak najefektywniej stymulować nasz umysł do pracy.

Metoda kinezjologii edukacyjnej jest obecnie uważana za jedną z najlepszych terapii wspomagających leczenie problemów z pamięcią i z koncentracją.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz